Sepetim (0) Toplam: 0,00TL
Nevevî Kırk Hadis / Hükümden Hikmete Dr. Nâzım Sultân el-Misbâh Nevevî Kırk Hadis / Hükümden Hikmete Dr. Nâzım Sultân el-Misbâh Nevevî Kırk Hadis / Hükümden Hikmete Dr. Nâzım Sultân el-Misbâh Nevevî Kırk Hadis / Hükümden Hikmete Dr. Nâzım Sultân el-Misbâh

Kavâid ve Fevâid mine'l-Erbaîne'n-NeveviyyeNevevî Kırk Hadis / Hükümden Hikmete

İndirimli Fiyat : 315,00TL
Havale/EFT ile : 299,25TL
9789756415467
362132
Nevevî Kırk Hadis / Hükümden Hikmete
Nevevî Kırk Hadis / Hükümden Hikmete Kavâid ve Fevâid mine'l-Erbaîne'n-Neveviyye
315.00

Kırk hadis yazma geleneği Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem'den rivayet edilen bir hadise dayanır. Doğrusu bu hadisin zayıf olduğu kırk hadis derleyenler tarafından da dile getirilmiştir. Fakat onlar yine de kırk hadis derlemekten geri durmamışlardır. Bu alanda derlenen eserlere bakıldığında hadisleri seçme kriterlerinin farklılık gösterdiği görülmektedir. Kimisi belli bir baptaki hadisleri toplarken, kimi de İmam Nevevi gibi birçok değişik baptan cevâmiu'l-kelim hadislere yer vermiştir. İmam Nevevi'nin Kırk Hadisi, kırk hadis denildiğinde akla gelen ilk kitap olmayı başarmış bir eserdir. Ancak bunun tesadüf değil, Nevevi'nin bir hüneri olduğu açıktır. Zira başta her eve ve kütüphaneye girmiş olan Riyazu's-Salihin eseri olmak üzere bunun kanıtları pek çoktur. Anılan bu iki eserinin yüzyıllardır böyle kabul görmesinin sebebi, öncelikle Allah'ın ona bunu lütfetmiş olması, sonra da yer verdiği hadisleri seçmedeki mahareti olsa gerekir.

 • Açıklama
  • Kırk hadis yazma geleneği Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem'den rivayet edilen bir hadise dayanır. Doğrusu bu hadisin zayıf olduğu kırk hadis derleyenler tarafından da dile getirilmiştir. Fakat onlar yine de kırk hadis derlemekten geri durmamışlardır. Bu alanda derlenen eserlere bakıldığında hadisleri seçme kriterlerinin farklılık gösterdiği görülmektedir. Kimisi belli bir baptaki hadisleri toplarken, kimi de İmam Nevevi gibi birçok değişik baptan cevâmiu'l-kelim hadislere yer vermiştir. İmam Nevevi'nin Kırk Hadisi, kırk hadis denildiğinde akla gelen ilk kitap olmayı başarmış bir eserdir. Ancak bunun tesadüf değil, Nevevi'nin bir hüneri olduğu açıktır. Zira başta her eve ve kütüphaneye girmiş olan Riyazu's-Salihin eseri olmak üzere bunun kanıtları pek çoktur. Anılan bu iki eserinin yüzyıllardır böyle kabul görmesinin sebebi, öncelikle Allah'ın ona bunu lütfetmiş olması, sonra da yer verdiği hadisleri seçmedeki mahareti olsa gerekir.

   Stok Kodu
   :
   9789756415467
   Boyut
   :
   14x22
   Sayfa Sayısı
   :
   488
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   Nisan 2020
   Çeviren
   :
   Ahmet İhsan Dündar
   Kapak Türü
   :
   Lüks Deri Ciltli
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur 70gr.
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat